Strony internetowe o tematyce kulinarnej

strony internetowe

strony internetowe

Wielu z nas, chcąc przyrządzić po raz pierwszy jakąś zupę, szuka przepisu w internecie. Wielu z nas, planując świąteczny obiad, szuka inspiracji w serwisach kulinarnych. A gdzie szukać przepisu na keks jak nie w wyszukiwarce? Jedni mają swoje ulubione serwisy, inni wpisują nazwę potrawy w wyszukiwarce i zaglądają na kilka stron internetowych, które wyświetliły się jako pierwsze. Sukces  strony o tematyce kulinarnej w dużej mierze uzależniony jest od talentu twórcy lub twórców. Talentu do gotowania i talentu „biznesowego”. Talent trzeba popularyzować i reklamować, a serwis tak zaprojektować, by był atrakcyjny i wygodny dla jego użytkowników.

Przepisy to podstawowy dział serwisu kulinarnego. Przepisy powinny być przede wszystkim sprawdzone i wypróbowane (najlepiej przez opiekunów strony). Jeżeli dany przepis jest, delikatnie mówiąc, nie najlepszy, osoba, która zawiodła się na naszej stronie, już tutaj nie wróci. Nic dziwnego. Jaką ma bowiem gwarancję, że kolejne gotowanie z tym serwisem zakończy się powodzeniem? Kulinarne strony internetowe powinny zatem umieszczać sprawdzone przepisy. Oprócz sposobu przyrządzenia, dany przepis powinien posiadać zdjęcia, a w miarę możliwości również nagrania video.

Komentarze użytkowników serwisu są niezbędne, by strony internetowe o tematyce kulinarnej były atrakcyjne. Wymiana poglądów na temat danej potrawy jest niezwykle przydatna, ponieważ użytkownicy proponują różne modyfikacje przepisów, inne sposoby jej wykonania, a to cenne wskazówki. Dobrze, jeśli dany serwis umożliwia swym użytkownikom (po zalogowaniu) samodzielnie dodawać przepisy własnego autorstwa.

Co jeszcze powinno znaleźć się w serwisie kulinarnym? Na pewno różnorakie porady, ciekawostki, trendy, nowości z działu produktów spożywczych, a także przepisy profesjonalnych kucharzy, na przykład szefów restauracji. Bardziej komercyjne strony internetowe posiadają w swojej ofercie przepisy gwiazd znanych z telewizji (i nie tylko), są reklamowane w środkach masowego przekazu, więc z pewnością mają łatwiejszy start. Ale to, czy nasza strona osiągnie sukces zależy od naszych talentów i determinacji. Powodzenia!

Tagi: , , ,

© 2016 - 2023 DajLajka.pl